SPACE OPEN The Final Sierra GC 12-13 sierpnia: WYNIKI.

 

SPACE OPEN THE FNAL 2017 rozegrany został na polu Sierra GC w dniach 12-13 sierpnia 2017 r. W turnieju wystartowało 142 zawodników. Pierwszy dzień przyniósł nam słoneczną i bezwietrzną pogodę. Drugi przywitał częściowo deszczem i wiatrem. Pogoda pozwoliła nam rozegrać całe zawody bez przeszkód i wszystko się udało pomimo tak dużej liczby uczestników.

Po pierwszym dniu, wieczorem po godzinie 21 odbył się pokaz sztucznych ogni specjalnie przygotowany na finał, który naszym zdaniem sprostał oczekiwaniom dużej liczby zebranych.

Najlepszy wynik brutto po dwóch dniach zmagań uzyskał Henryk Konopka, który tym samym wygrał turniej SPACE OPEN The Final 2017 w kategorii Open ! Gratulujemy !!!

Serdecznie dziękujemy Sierra Golf Club za doskonałe przygotowanie pola do rozegrania zawodów oraz bardzo dobrą współpracę w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.

W ciągu dwóch dni turnieju rozegrano wiele konkursów dodatkowych, w których na zwycięzców czekały specjalne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów i organizatora turnieju.

Tym razem, nikomu nie udało się trafić Hole-in-One.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano Hole-in-One na dołkach:

nr 4 – Dożywotnie członkostwo w klubie Sobienie Królewskie G&CC

nr 9 – Rolls- Royce Motor Cars Warszawa – srebrne pióro sygnowane Rolls-Royce

nr 12 – Space Open Dubai 2018

nr 14 – Dom na polu golfowym Sierra od Sierra Golf Resort

W drugim dniu zawodów rozegrano Hole-in-One na dołkach:

nr 4 – One&Only by Luxury Travel – tygodniowy wyjazd na Mauritius o wartości 10 tys euro!

nr 12 – Chervo – tygodniowy wyjazd do Włoch do Golf Hotel & Spa

nr 16 – 1 kg złota ufundowany przez J. Safra Sarasin Bank

W pierwszym dniu turnieju w konkursie nearest the pin zwyciężyli:

Dołek nr 4 – Bogdan Szpilman – 133 cm (nagroda Space Open 2017 statuetka + Ballantine’s 21 yo)

Dołek nr 12 – Mariola Libera – 170 cm (nagroda Space Open 2017 statuetka + Champagne Mumm)

W drugim dniu turnieju w konkursie nearest the pin zwyciężyli:

Dołek nr 9 –  Szymon Dmytryk – 40 cm (nagroda putter Scotty Cameron 2017)

Dołek nr 12 – Cezary Łosko – 191 cm (voucher Sportofino)

Dołek nr 16 – Cezary Łosko – 171 cm (nagroda Safra Sarasin Bank, koniak XO + tuzin Titleist ProV1)

W pierwszym dni turnieju w konkursie nearest the line – tylko dla Pań zwyciężyły:

Dołek nr 2 – Magdalena Opadczuk – 250 cm (kosmetyki Jo Malone London)

Dołek nr 11 – Dominika Zbychorska – 407 cm (kosmetyki Jo Malone London)

Dołek nr 14 – Małgorzata Szrubkowska – 178 cm  (kosmetyki Jo Malone London)

W drugim dniu turnieju w konkursie nearest the line – tylko dla Pań zwyciężyły:

Dołek nr 2 – Agnieszka Dyzio – 130 cm (kosmetyki Jo Malone London)

Dołek nr 11 – Małgorzata Szrubkowska – 450 cm (kosmetyki Jo Malone London)

Dołek nr 14 – Joanna Łukaszewicz – 150 cm  (kosmetyki Jo Malone London)

Konkurs Longest Drive, oddzielnie dla Pań i Panów.

W pierwszym dniu zwycięzcami zostali:

Dołek nr 6 – Longest Drive Pań – Anna Rydzkowska (nagroda Space Open 2017 statuetka + Champagne Mumm)

Dołek nr 17 – Longest Drive Panów – Daniel Raemy (nagroda Space Open 2017 statuetka + Ballantine’s 21 yo)

W drugim dniu zawodów zwyciężyli:

Dołek nr 17 – Longest Drive Pań – Erwina Kolasińska (nagroda Space Open 2017 statuetka + Champagne Mumm)

Dołek nr 6 – Longest Drive Panów – Marcin Dudziński (nagroda Space Open 2017 statuetka + Ballantine’s 21 yo)

Przez dwa dni trwania turnieju rozegrano również konkurs Longest Drive by Ballantines dla Panów.

W pierwszym dniu zwyciężyli:

Dołek nr 1 – Robert Zmarzliński – (nagroda Space Open 2017 statuetka + Ballantine’s – 17 yo)

Dołek nr 7 – Cezary Łosko – (nagroda Space Open 2017 statuetka + Ballantine’s – 17 yo)

Dołek nr 10 – Sebastian Centkowski – (nagroda Space Open 2017 statuetka + Ballantine’s – 17 yo)

W drugim dniu zwyciężyli:

Dołek nr 1 – Marcin Dudziński – (nagroda Space Open 2017 statuetka + Ballantine’s – 17 yo)

Dołek nr 7 – Tomasz Onichowski – (nagroda Space Open 2017 statuetka + Ballantine’s – 17 yo)

Dołek nr 10 – Bogdan Wnuk – (nagroda Space Open 2017 statuetka + Ballantine’s – 17 yo)

W poszczególnych kategoriach turniejowych zwycięzcami zostali:

Open – strokeplay brutto

  1. Henryk Konopka  – 149
  2. Oksana Wojtkiewicz  – 153
  3. Lech Sokołowski  – 154

 

Grupa Handicapowa do 10,0 – strokeplay netto

  1. Andrzej Dyzio – 139
  2. Rafał Osiński – 145
  3. Antoni Wierciński – 146

 

Grupa Handicapowa od 10,1 do 15,0 – stableford netto

  1. Bogdan Kisielewski – 77
  2. Filip Dmytryk  – 74
  3. Marek Siemaszko – 74

 

Grupa Handicapowa od 15,1 do 20,0 – stableford netto

  1. Andrzej Macygon – 85 *
  2. Andrzej Bącela – 75
  3. Wojciech Adamczyk – 72

 

* – W związku z prowadzonym przez Komisję Handicapową PZGolf postępowaniem wyjaśniającym dotyczącym Andrzeja Macygona, Komitet Turnieju podjął decyzję o wstrzymaniu przyznania nagrody do czasu podania ostatecznego wyniku postępowania. W przypadku niekorzystnego wyniku postępowania nagroda zostanie przekazana dla zawodnika, który zajął II miejsce w powyższej kategorii.

 

Grupa Handicapowa od 20,1 do 25 – stableford netto

  1. Ryszard Słowikowski – 82
  2. Leszek Klicki  – 76
  3. Marcin Kozubek  – 74

 

Grupa Handicapowa od 25,1 do 30 – stableford netto

  1. Piotr Guzy – 79
  2. Mariola Libera  – 76
  3. Krzysztof Horbacz – 71

 

 

Open – strokeplay brutto dla członków z poza klubu Sierra

  1. Mikołaj Geritz  – 151
  2. Cezary Łosko  – 156
  3. Tomasz Kordek  – 158

 

Grupa Handicapowa do 15,0 – strokeplay netto dla członków z poza klubu Sierra

  1. Daniel Raemy – 142
  2. Grzegorz Fibakiewicz – 142
  3. Marek Aszendorf – 144

 

Grupa Handicapowa od 15,1 do 30,0 – stableford netto dla członków z poza klubu SIerra

  1. Janusz Wróblewski – 81
  2. Sławomir Bajczyk  – 76
  3. Dariusz Libera – 75

 

Open – strokeplay brutto Panie

  1. Oksana Wojtkiewicz  – 153
  2. Anna Rydzkowska  – 174
  3. Ewa Geritz – 175

 

Open – strokeplay netto Panie

  1. Mariola Libera  – 76
  2. Agnieszka Dyzio  – 74
  3. Joanna Łukaszewicz – 74

 

 

Podczas dwóch dni turnieju uzyskano  13 wyników poniżej 80 uderzeń brutto. „Siódemkę” z przodu uzyskali: Konopka Henryk (dwukrotnie), Mikołaj Geritz (dwukrotnie), Lech Sokołowski (dwukrotnie), Oksana Wojtkiewicz (dwukrotnie), Cezary Łosko, Piotr Malesa, Andrzej Dyzio, Tomasz Kordek i Andrzej Wierzba. Wszyscy otrzymali tuzin piłek Titleist ProV1x sygnowanych SPACE OPEN.

W związku z nie trafieniem Hole-in-One na dołku sponsorowanym przez Luxury Travel, po zamknięciu turnieju, wycieczka na Mauritius została rozlosowana wśród zawodników uczestniczących w turnieju i obecnych na ceremonii zakończenia. Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Onichowski.

W związku z nie trafieniem Hole-in-One na dołku sponsorowanym przez Chervo, po zamknięciu turnieju wyjazd do Włoch do Chervo Golf Hotel Spa, Resort and Apartment San Vigilio  został wylosowany wśród zawodników uczestniczących w turnieju i obecnych na ceremonii zakończenia. Szczęśliwą zwyciężczynią została Małgorzata Szrubkowska.

Zwycięzcy 9 kategorii wygrali wyjazd na Gran Canaria, gdzie zostanie rozegrany turniej Polska-Hiszpania na polu Lopesan Golf Meloneras.

Zwycięzca kategorii głównej Open strokeplay brutto – Henryk Konopka poza pucharem Space Open otrzyma  również marynarkę Space Open, którą specjalnie dla niego, na miarę, uszyje Rodrigo de la Garza.

Gratulujemy!

SO TSobienie Królewskie
Tee Time DAY 2
19.06.2021