SPACE OPEN Marrakech – opis hotelu miasta pola golfowego i atrakcji

SPACE OPEN Marrakech 8-15 grudnia 2018  
(aktualizacja 8.10.2018)
.
Fairmont Royal Palm to jeden z najlepszych i najdroższych hoteli z Marrakeszu. Pole golfowe przy hotelu, Royal Palm G&CC, należy do TOP 5 w Maroko. Wspólnie bezwzględnie tworzą najlepszy hotel z polem golfowym w kraju.
.
Fairmont Royal Palm Marrakech to oaza luksusu i stylu, położona pośród rozległych terenów palmowych i stuletnich drzew oliwnych. Hotel oferuje eleganckie pokoje, apartamenty oraz wille. Pokój w naszej ofercie to Deluxe 72 metry kwadratowe. Wszystkie pokoje dysponują balkonem oraz łazienką z wanną i z prysznicem. Dla gości dostępny jest co pół godziny bezpłatny shuttle bus do Marrakeszu. Jest też odkryty i kryty basen oraz kameralne luksusowe SPA. Z każdego pokoju mamy widok na ogród, pole golfowe i góry Atlas. Do naszej dyspozycji są 4 restauracje z europejską oraz oczywiście marokańską kuchnią. Resort usytuowany jest 12 km od tętniącej życiem Medyny (centrum Marrakeszu), o 13 km od centrum Palais des Congrѐs oraz o 15 km od Ogrodów Majorelle. Odległość od lotniska Marrakesz–Menara to 10 km.
.
W całym obiekcie dostępne jest oczywiście bezpłatne WiFi.
.
.
0- Main Swiming Pool
.
0- Main Building
.
Pole golfowe Fairmont Royal Palm Marrakech Golf & Country Club zostało perfekcyjnie zaprojektowane przez słynnego Cabella B. Robinsona, twórcy takich pól jak Club de Golf Finca Cortesin, naszego partnerskiego Club de Golf La Reserva de Sotogrande czy Aphrodite Hills Golf, PGA National. Fairmont Palm Marrakech to TOP5 wśród pól golfowych w Maroko.
.
 • 75 hektarów
 • par 72 – 5620 m z żółtych tee (6608 z czarnych!!!)
 • green do chipowania
 • 2 x putting green
 • driving range 300 x 80 m
 • membership 2900 euro
 • green fee ok 78 euro (dla gości hotelowych 55 euro)
.
39- Golf
.
40- Golf
.
.
Pokoje. Hotel posiada 134 pokoje. W naszej ofercie jest Deluxe Room o powierzchni 72 metrów, w którym łazienka z prysznicem i z wanną plus widok na pole golfowe i góry Atlas. Prawie 100 pokoi to apartamenty! W tym jeden Penthouse Suite o powierzchni 214 mkw oraz pięć Presidential Suites (310 mkw). Dla jeszcze bardziej wymagających, do dyspozycji gości jest 10 Prince Villas o powierzchni 741 mkw każda!
.
.

Beachcomber Hotels & Resorts; Maroc; Morocco; Marrakech; Marrakesh; Royal Palm Marrakech; 5-star; Travel; Voyage; Tourism; Tourisme; Holiday; Vacation; Congé; Vacances; Rooms; Chambres; Junior Suite; Suite Junior;

.
.

Spa. Spa jest zaprojektowane jak Riad, tradycyjny marokański dom z odrobiną nowoczesności, skąpany w miękkim naturalnym świetle, które odbija się na białych kafelkach Zellige pokrywających ściany. To eleganckie i wyrafinowane miejsce zapewnia gościom relaksujący pobyt w oazie dobrego samopoczucia o powierzchni 3500 m². Goście powierzają swoje ciało fachowym dłoniom wyszkolonych terapeutów i mogą rozpieszczać się jednym z opatentowanych zabiegów.

 • Strefa łaźni tureckiej obejmuje 10 kabin, saunę i strefę peelingu ciała.
 • Strefa relaksu łączy wnętrze z otoczeniem z krytym basenem, salą do jogi i barem z sokami.
 • Obszar pielęgnacji urody to salon fryzjerski Leonor Greyl, strefa manicure i pedicure, butiku Maison d’ASA.
 • Strefa masażu z prywatnym jacuzzi i sekcją masażu.
 • To spokojne miejsce do dobrego samopoczucia z szerokim wyborem sekcji jest otwarte codziennie od 9:00 do 21:00.

.

The Clarins Spa at Royal Palm Hotel, Beachcomber Hotels, Photo by Alan Keohane www.still-images.net

.
Atrakcje. Jedną z największych Marrakeszu jest Plac Jemaa El Fna wpisany w 2001 roku wraz z całym zabytkowym centrum miasta na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na placu co wieczór odbywa się ogromny targ ze straganami restauracyjnymi. Dookoła gromadzą się berberyjscy gawędziarze, regionalni muzykanci, kuglarze, bębniarze, uzdrowiciele czy zaklinacze węży. Trwa to wszystko zwykle do północy i wzbudza uznanie wśród mnóstwa turystów. Próżno szukać podobnego miejsca w Europie.
.
.
Place Jemâa El Fna
.
.
Restauracje. Marrakesz słynie z niesamowitego jedzenia, polecono nam:
.
 • Al Fassia słynąca z doskonałej kuchni i wyłącznie żeńskiej obsługi
 • Le Salama w kolonialnym stylu, zlokalizowana przy placu Jemaa El Fna
 • Dar Moha kuchnia marokańska
 • La Maison Arabe słynąca poza znakomitym jedzeniem z arabsko-andaluzyjskiej muzyki na żywo
.
Muzea. Marrakesz oczarował wiele osób, do najsłynniejszych należy chyba Yves Saint Laurent. Jego muzeum polecamy jako pierwsze do odwiedzenia.
.
 • Yves Saint Laurent
 • Majorelle Garden to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Maroko. Cudowny ogród, który powstał ponad 40 lat temu, a został zaprojektowany przez francuskiego malarza Jacques’a Majorelle.
 • Le Musee Berbere – berberyjskie muzeum w samym centrum Majorelle Garden.
 • La Maison de la Photographe – niesamowite zdjęcia Maroko zmieniającego się na przestrzeni lat.
.
Zakupy. Marrakesz jest idealnym miejscem dla kochających zakupy. Zdecydowanie miejsce w sam raz dla pań. Galerie sztuki, rzemiosło i rękodzieło, odzież regionalna, dodatki, perfumerie oferujące orientalne zapachy. Jest też Market Carrefour ok 15 kilometrów od hotelu zaopatrzony w mnóstwo europejskich produktów, łącznie z alkoholem w cenach nieco wyższych niż w Polsce.
 .
 .
Zdjęcia: Fairmount Royal Palm Marrakech.
.