O turnieju

SPACE OPEN 2017

SPACE OPEN 2017 to 7 turniejów eliminacyjnych w Polsce i za granicą, w tym dwa VIP Invitational zakończonych finałem na polu Sierra GC. Cykl rozpocznie się w styczniu, w Dubaju, gdzie na polach Emirates: Majlis & Faldo, Dubai Creek oraz The Adress Montgomerie rozegrany zostanie dwudniowy turniej eliminacyjny SPACE OPEN oraz trzy turnieje naszych partnerów. Kolejne zawody odbędą się w Hiszpanii w Sotogrande na polach Valderrama, La Reserva oraz San Roque Old Course. W kwietniu zaczynamy rywalizację w Polsce od dwudniowej eliminacji na polu Sobienie Królewskie G&CC, dalej pod koniec maja Toya G&CC i pod koniec czerwca Sierra GC. W lipcu odbędzie się pierwszy SPACE OPEN VIP INVITATIONAL na polu Rosa Private Golf Club, a po nim przenosimy się do Szkocji na SPACE OPEN VIP INVITATIONAL GLENEAGLES.

Dwudniowy finał turnieju SPACE OPEN 2017 odbędzie się na polu Sierra Golf Club w Wejherowie. Termin turnieju12-13 sierpnia. W turnieju finałowym będzie mogło wystartować 100 golfistek i golfistów z kwalifikacji + dzikie karty.

Nagrodą główną w dwudniowym Space Open Final (Sierra GC, 2-3 września 2017 r.) jest miejsce w 9-osobowej reprezentacji, która weźmie udział w październikowym meczu golfowym Polska vs Hiszpania na polu Lopesan Meloneras Golf na Gran Canaria.

18-dołkowe pole par 71 jest położone nad oceanem w rezerwacie, wśród palm i stawów. Na pierwszym odcinku gry pole golfowe Meloneras Golf posiada imponujący widok na południowe góry wyspy Gran Canaria, a na drugim odcinku, na ocean oraz marinę Pasito Blanco. Jest ono położone tak blisko Atlantyku, że przy dołkach 12, 13, 14 i 15 green sprawia wrażenie, jakby łączył się z oceanem.

Polskę będą mogli reprezentować pełnoletni zwycięzcy z poszczególnych grup hcp:

  • Open – strokeplay brutto
  • Grupa Handicapowa do 10,0 – strokeplay netto
  • Grupa Handicapowa od 10,1 do 15,0 – stableford netto
  • Grupa Handicapowa od 15,1 do 20,0 – stableford netto
  • Grupa Handicapowa od 20,1 do 25 – stableford netto
  • Grupa Handicapowa od 25,1 do 30 – stableford netto

Aby zrównoważyć tzw hcp pola i wyrównać nieco szanse, graczom spoza Sierra G&C, stworzyliśmy dodatkowe trzy grupy wyłącznie dla golfistów niebędących członkami pola, na którym odbędzie się finał SPACE OPEN 2017. Pełnoletni zwycięzcy tych grup również otrzymają możliwość reprezentowania Polski na Gran Canarii. Oto te grupy:

  • Open – strokeplay brutto
  • Grupa Handicapowa do 15,0 – strokeplay netto
  • Grupa Handicapowa od 15,1 do 30 – stableford netto

Główną nagrodę – puchar oraz marynarkę SPACE OPEN 2017 otrzyma zwycięzca kategorii open.

  • wszystkie nagrody opisane są tutaj.

SPACE OPEN odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Golfa oraz PGA Polska. Patronat medialny objął magazyn Forbes.