Ruszyły eliminacje Space Open!

Pierwszy turniej eliminacyjny Space Open w Sobieniach Królewskich już za nami. W weekend 23-24 kwietnia 84 zawodników, w tym 10 kobiet, stanęło do rywalizacji o miejsce w wielkim finale.

W klasyfikacji grup handicapowych miejsce w walce o wyjazd do Hiszpanii otrzymuje pięć osób.

W grupie HCP 20,1 – 36,0 awans do finału otrzymali Mariusz Gil, Tomasz Roman i Marcin Haliniak za zajęcie trzech najlepszych miejsc, a także Anna Pytkowska oraz Ireneusz Biliński.

Wsród zawodników z HCP od 10,1 do 20,0 najlepszymi okazali się Tomasz Pawłowski, Krzysztof Krauze i Ngoc Anh Nguyen. Bartosz Brzoska i Krzysztof Klicki również automatycznie mają już zapewniony start we wwrześniu na Sobieniach Królewskich

W klasyfikacji golfistów z najniższymi handicapami (HCP do 10,1) nominacje do Space Open Final otrzymali Janusz Karczewski, Grzegorz Zieliński, Paweł Wyrzykowski, Piotr Ostaszewski i Leszek Niewczas.

Natomiast w klasyfikacji OPEN przepustkę i zapewnione miejsce w finalnych zmaganiach wywalczyli Michał Poniż, Cezary Hermanowski, Jan Zawadowski, Michał Krawczyk i Wojciech Szary.

Dodatkowe wyróżnienia i puchary powędrowały również do seniorów i golfistek. W klasyfikacji ¾ Stableford netto seniorów by Konsalnet najlepszymi zawodnikami okazali się Michał Poniż, Krzysztof Klicki oraz Grzegorz Zieliński. Wśród pań triumfowały  Anna Pytkowska, Anna Woźniak oraz Agnieszka Dyzio.

W klasyfikacji ¾ stroke play netto wśród juniorów zwyciężył reprezentant gospodarzy Michał Bargenda. Drugie miejsce wywalczyła zawodniczka z Lisiej Polany Zofia Wójcik, a trzecie Krzysztof Opadczuk. Dalej, kolejno uplasowali się Marcel Benbenek, Karol Bać oraz Nikolas Tymiński. Wszyscy nagrodzeni otrzymali vouchery na sprzęt o łącznej wartości 2400 zł. Zgodnie z regulaminem zawodów wszyscy zawodnicy do 18 roku życia startujący w co najmniej jednych eliminacjach automatycznie kwalifikują się do wrześniowych zmagań finałowych.

Pierwszego dnia zostały rozegrane także dwa konkursy. W closest to the pin najbliższym dołka nr 2 był Maciej Łukasiński (40cm), a na „szesnastce” Marcin Gregorowicz (386 cm). Na dołakch 7 – dla kobiet, i 14 – dla mężczyzn odbywał się Longest drive. W tej rywalizacji wygrali Anna Pytkowska oraz Piotr Klemba.

Wyniki dostępne TUTAJ.

Kolejny turniej eliminacyjny już 21 maja na polu Binowo Park GC. Więcej informacji TUTAJ.