Chablis Thierry Mothe partnerem SPACE OPEN 2018!

 

Podczas każdego z czterech turniejów eliminacyjnych SPACE OPEN 2018 oraz oczywiście w finale odbędzie się konkurs Nearest The Line, w którym nagrodą będzie 6 butelek znakomitego Chablis Thierry Mothe!

 

chablislogo1a

 

Chablis Thierry Mothe

Burgundia, jako matecznik najsłynniejszych realizacji chardonnay, to region szczególny pod wieloma względami. Chyba nigdzie indziej na świecie, siedlisko w tak silny sposób nie decyduje o randze win. Elektryzujące wszystkich miłośników wina „chablis“, to marka sama w sobie. To rozpoznawalność stylu i poszanowanie wielowiekowej tradycji.

Te właśnie czynniki stały się wyróżnikiem dla Chablis spod ręki Thierry Mothe. Jeden z trzech braci Mothe, w należącej do rodziny nieprzerwanie od 1887 roku 55-cio hektarowej posiadłości Domaine du Colombier, dokłada swoją cegiełkę do magii zamkniętej w butelkach białych burgundów.

Kunszt i precyzja winiarza, szacunek do ziemi i tradycyjnych metod burgundzkich, w połączeniu z zaletami nowoczesnych technik winifikacji, pozwalają cieszyć się ponadczasowym klasykiem w modnym wydaniu.

Głęboka, zielono – złocista barwa zapowiada dużo wrażeń. W nosie nutom cytrusów i zielonych jabłek przygrywają aromaty kwiatowe, które skuszą nie tylko damskie serca. W ustach, bogactwo treści zapewniają skojarzenia z gruszkami, jabłkami, morelami, wanilią i brzoskwinią, którym wtóruje słynna burgundzka mineralność – znak rozpoznawczy siedliska. Co decydujące dla nieśpiesznej radości z konsumpcji, wino nie ciąży nazbyt korpulentnym ciałem.  Czysta przyjemność i finezja.

Nagrody za wina chablis producenta:

  • Gold medal at the Vignerons Indépendants
  • Gold medal at the vins de Chablis competition
  • Silver medal at the Vignerons Indépendants
  • Bronze medal at the 27th BURGONDIA competition
  • Bureau Interprofessionnel des Vins de Bourgogne

 

Dystrybutorem Chablis Thierry Mothe jest Wine Bureau Polska.