Baldinini Partnerem SPACE OPEN 2022!

Początki firmy Baldinini sięgają wczesnych lat ubiegłego wieku, w San Mauro di Pascoli. Rodzina stawiała pierwsze kroki w branży obuwniczej w 1910 roku, kiedy to buty były wykonywane w całości ręcznie. Obszar ten znajdował się wokół Villa Torlonia, legendarnej posiadłości rolnej, o której wspominał słynny włoski poeta Giovanni Pascoli, a która rozkwitła jako dzielnica rzemiosła artystycznego. To właśnie tutaj, we Włoszech – a raczej w regionie Romagna – firma i marka rozpoczęła swoją drogę od małego warsztatu rzemieślniczego, aby stać się wiodącym producentem włoskiego obuwia i akcesoriów.

Rok 1974 był pamiętny: Firma Baldinini wyprodukowała swój pierwszy sabot, ultranowoczesny chodak, wyznaczając przełomowy moment i – przy produkcji 500 par dziennie – początek produkcji przemysłowej. Z biegiem lat styl firmy Baldinini utrwalił się i podbił serca zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Typowo włoski smak i doświadczenie w produkcji przyciągały wymagających konsumentów z bliska… i z daleka. Marka poszerzyła swoje granice: najpierw w Niemczech i Francji, a następnie, w decydującym momencie, weszła na rynek rosyjski. Był to dopiero początek ekspansji, która doprowadziła firmę Baldinini do posiadania rozległej sieci sprzedaży detalicznej i hurtowej w Europie Wschodniej, a następnie na Bliskim Wschodzie, a w ostatnich latach także w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Nowa kolekcja 2022 – Siła kwiatów – flower power.

Eksplozja płatków kwiatów w wiosennych kolorach, zestawionych z metalicznymi odcieniami, rozkwitających na trampkach i sandałach: nowe must-have’y na lato wyróżniają się romantycznymi i niezwykłymi grafikami oraz złotymi i srebrnymi błyskami. Liliowe niebo, na tle którego kołyszą się korale, subtelny zapach pudrowego piżma i złotego miodu: te buty wprowadzają w dobry nastrój i przenoszą w wymiar lekkości. Kolekcja modeli na lato 2022 o łagodnej palecie barw, z metalicznymi akcentami i niespotykanym nadrukiem flower power o trójwymiarowej fakturze.

.

.

www.baldinini.warszawa.pl

.